Korektivní
dermatologie

Logo Bodyestet

Chemický peeling

Chemický peeling je šetrná ambulantní metoda, kterou lze odstranit projevy stárnutí kůže nebo zmírnit projevy akné.

Metoda spočívá v ošetření pleti chemickou cestou - většinou pomocí ovocných kyselin či jiných látek, které působí na horní vrstvu kůže. Kyselina se nanese opatrně štětečkem nebo tamponem na kůži obličeje, kde dojde k odloučení vrchní vrstvy pokožky, odlupování a později k následné regeneraci spojené s přestavbou kolagenu a hydratací pokožky.

Kůže se lehce vypne, barevně i svou strukturou se zlepší její kvalita. Ošetřením lze dosáhnout mladistvějšího vzhledu.

Peeling se dělí na povrchní, středně hluboký a hluboký. Nejčastěji se dnes používá povrchní peeling, hlubší varianty vyznačující se delší rekonvalescencí a vyšším procentem komplikací dnes nahrazují jiné šetrnější metody.

 

Objednávat se můžete na tel. čísle +420 549 213 660.

Chemický peeling: váš zákrok

Zákrok je ambulantní, trvá dle rozsahu ošetřované oblasti 30-60 minut. Kůže je po zákroku zarudlá, mírně oteklá. Během několika dnů začíná lehké olupování a poté regenerace pokožky, pozvolna nastupuje i efekt této procedury.

Chemický peeling: po zákroku

Po ošetření je nutné přesně dodržovat pokyny lékaře, podle výběru typu peelingu a látky, kterou se provádí, se liší pooperační péče o pokožku. Někdy se na kůži neaplikuje nic, jindy pouze indiferentní krém, někdy speciální regenerační krémy, termální vody nebo antibiotické krémy. Po několika dnech, kdy dochází k úpravě pleti, je možné opět začít používat běžné kosmetické přípravky. Je nutná přísná a většinou dlouhodobá ochrana ošetřené oblasti před UV zářením-sluníčkem!

Chemický peeling: možná rizika a komplikace

Povrchní chemický peeling na rozdíl od hlubších variant má velmi málo komplikací.

Vzácně se objevují změny barvy pokožky, milia, alergie, přetrvávající zarudnutí, zvýšená citlivost pokožky, infekce-např. Herpes – opar, velmi vzácně jizvení.

nahoru