Korektivní
dermatologie

Logo Bodyestet

Injekční lipolýza

Injekční lipolýza je šetrná metoda, díky které lze tělo zbavit menšího množství tuku. Metoda je založena na rozpuštění tukové tkáně a jejím vyplavení z těla přirozenou cestou. Jedná se o metodu tvarování postavy a modelace kontur těla. Je určena těm, kteří mají lokální tukové uloženiny menšího rozsahu, kterých se nelze zbavit dietou ani zvýšeným pohybem anebo kde není vhodná liposukce. Není v žádném případě řešením nadváhy, nedochází ke všeobecné redukci hmotnosti.

Často se používá k redukci podbradku, odstranění tuku na břiše či vnitřních stehnech, na zadní straně paží nebo ke zlepšení celulitidy. Metoda je vhodná  buď pro malé oblasti nebo pro oblasti, které nejsou vhodné k liposukci.

Na rozdíl od liposukce, což je operační metoda, při které se odstraňuje větší množství tuku, lze injekční lipolýzu provádět ambulantně, bez anestezie, po zákroku není nutné nosit kompresní elastické prádlo a lze se ihned vrátit do běžného pracovního procesu. Je do jisté míry alternativou liposukce, častěji jejím doplňkem, kdy lze touto metodou dotvarovat postavu.

Výhody odstranění tuku injekční lipolýzou:

  • šetrná, neinvazivní metoda
  • tuk je odstraněn naprosto rovnoměrně
  • napomáhá zvýšení pevnosti a elasticity kůže
  • ambulantní ošetření trvá v průměru jen několik minut
  • trvalý výsledek

Upozornění:

Užíváte-li léky na ředění krve, zkonzultujte před zákrokem se svým lékařem, zda je možné léky minimálně na 1 týden před zákrokem vysadit.

Lipolýzu nelze provádět během těhotenství ani kojení, při diabetes mellitus, autoimunitním či cévním onemocnění, onemocnění jater, ledvin, akutní infekci, alergii na sóju a u osob do 15 let věku.

Injekční lipolýza: váš zákrok

Během zákroku lékař lokálně aplikuje mikroinjekcí účinnou látku fosfatydylcholin. V medicíně se tato látka využívá k podpoře činnosti jater v případě vysokého obsahu krevních tuků nebo při prevenci tukové embolie. Fosfatydylcholin je přírodní enzym (známý jako lecitin), vyskytuje se v sójových bobech či přirozeně v těle. Tento enzym podporuje štěpení tuků na malé části. Rozštěpený tuk se v těle rozpustí a přirozenou cestou je z těla vylučován. Proto je důležité po zákroku dodržovat pitný režim.

Zákrok je prováděný ambulantně bez anestézie a trvá asi 30 minut. Efekt injekční lipolýzy je viditelný přibližně za měsíc až dva po zákroku. Optimální výsledek je většinou docílen po několika opakováních, při zachování stejné hmotnosti je výsledek trvalý.

Injekční lipolýza: po zákroku

Po zákroku doporučujeme dalších 30 minut setrvat na klinice. Zajistěte si prosím doprovod.

V místech vpichu injekcí se může po zákroku objevit otok či drobné hematomy a začervenání, ty však během pár dní vymizí. Po zákroku je důležité vypít alespoň 2 litry tekutin denně, aby se tuk z těla vyplavil. Týden po ošetření se může začít sportovat.

nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Kdy je vhodná mezoterapie

Zaujala mne metoda mezoterapie, chtěla bych se zeptat zda je tento zákrok vhodný pro vyhlazení nosoretních rýh a zpevnění kontur obličeje ( v oblasti brady a povislé spodní partie obličeje).

Vždy je nutná osobní konzultace, při které se posoudí stav kůže. Záleží na hloubce a typu vrásek i stávající pevnosti pleti. Mezoterapie je ošetření vhodné ke zvýšení hydratace kůže a lehkého zpevnění, kdy se nezasíťovaná kyselina hyaluronová injekčně aplikuje do pleti. Pleť je lépe hydratovaná a získá pružnost. Ideální je podstoupit ošetření před létem či po letní sezoně.

28. 03. 2014 |

Efekt frakčního laseru

Jak dlouho vydrží efekt ošetření frakčním laserem? Pokud bych po vyprchání účinku nechtěla v ošetření pokračovat, jak bude pleť vypadat? Když podstoupím zákrok v dubnu, mohu se v létě opalovat bez omezení?

Efekt zákroku je individuální (přibližně v rozmezí cca ). Zákrok funguje tak, že laserový paprsek působí v hloubce dermis, kdy aktivuje novotvorbu kolagenních vláken, tím dochází k hydrataci pleti, pleť se omladí a stárne od mladšího bodu. Po ošetření laserem je nutné pleť chránit před působením slunečních paprsků minimálně po dobu 6 měsíců. Ideálním obdobím pro frakční laser je období podzim nebo zima.

18. 05. 2012 | Petras

Injekční lipolýza a těhotenství

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když bych chtěla injekční lipolýzi do břicha, nebudu mít potom nějaké problémy s otěhotněním? Děkuji.

Dobrý den, na zmenšení množství tuku na břiše doporučuji jednoznačně liposukci. Injekční lipolýza je vhodná na malá množství - např. podbradek. Problémy s otěhotněním v žádném případě po injekční lipolýze nejsou. Za Body kliniku dr. Zimovčáková

Více dotazů