Další operace

těla

Logo Bodyestet

Intimní plastika - labioplastika

Z plastických operací v intimní oblasti u žen je stále populárnější  labioplastika. To, co dříve bývalo tabu, je dnes běžnou operací, která není nijak náročná a její efekt je téměř okamžitý. Provádí se za účelem úpravy tvaru nebo zmenšení malých stydkých pysků. Důvody zákroku jsou různé. Většinou to bývají potíže v intimním životě, mohou to však být i důvody čistě estetické, kdy příliš velká labia nevypadají ve spodním prádle či plavkách dobře.

Výhody labioplastiky

Velkou výhodou je možnost ambulantního provedení, tedy bez následné hospitalizace. Navíc, labioplastika patří mezi zákroky, kdy rekonvalescence je opravdu rychlá, v řádech dnů. Kůže se v této oblasti většinou velmi dobře hojí, jizvy rychle mizí a ani zákrok není příliš bolestivý. Kosmetický efekt je velmi výrazný a trvalý, přínos v osobním i sexuálním životě nezanedbatelný.

Labioplastika: vaše operace

Výkon provádíme podle přání pacientky buď v celkové anestezii za půldenní nebo jednodenní hospitalizace nebo  ambulantně, v lokální anestézii.

Zákrok trvá přibližně půl hodiny.

Operace labií je jednoduchý zákrok. Přebytečná kůže a tkáň se odstraní, labia se upraví do požadovaného tvaru a rány se zašijí samovstřebatelnými stehy. Labia jde nejen zmenšit, ale podle přání pacientky i tvarovat. Operace by měla proběhnout mimo období menstruace.

Výjimečně lze provádět i jiné zákroky v této oblasti, např. korekce velkých stydkých pysků nebo poševního vchodu po porodech atd.

Operace je možná od dovršení plnoletosti.

Labioplastika: rekonvalescence

Několik týdnů po zákroku je nutná pečlivá intimní hygiena, omezit sportovní aktivity a vyvarovat se delšímu sezení. V partnerském životě trvá omezení několik týdnů.

První kontrolu po operaci absolvujete za 1-2 týdny po operaci. Další kontrola není většinou třeba, stehy se nevytahují.

Labioplastika: možná rizika

Jako všechny operace, tak i tato oprace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

Jde o obecná rizika operace (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních  jizev atd.) a dále rizika specifická pro tento zákrok:

Objevuje se změna citlivosti intimních partií nebo bolestivost při styku. Zmíněné komplikace jsou však přechodného rázu. Určitou dobu po operaci, a to až 1 či 2 měsíce, mohou přetrvávat otoky a modřiny.

nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

Více dotazů