Operace
prsou

Logo Bodyestet

Odstranění zatvrdnutí kapsuly

Zatvrdnutí v okolí implantátů je tvořeno nahromaděním jizevnaté tkáně, která stiskne implantát. Prs je tvrdší na pohmat a v nejtěžších případech může kapsula způsobit bolestivost a zdeformování tvaru prsu. Výskyt této komplikace je asi u 2-5% všech augmentací prsou. Přesné důvody vzniku kapsuly nejsou známy, uvádí se podráždění okolí implantátu infekcí, případně hematomem z krvácení. Nižší výskyt tvorby kapsuly je uváděn u moderních, kvalitních prsních implantátů. Implantáty MENTOR®, které na Body klinice používáme, vykazují díky patentovanému povrchu Siltex statisticky nejnižší výskyt této komplikace.

Odstranění zatvrdnutí: vaše operace

Uskuteční se v den přijetí na kliniku a trvá přibližně 1-2 hodiny podle typu zákroku. Provádí se v celkové anestezii.

Metody odstranění zatvrdnutí (kapsuly) kolem implantátů:

  1. Vyjmutí prsního implantátu a jeho pozdější navrácení anebo nahrazení novým
  2. Otevření kapsuly  a její uvolnění – kapsulotomie s okamžitým navrácením původního implantátu anebo nahrazením novým
  3. Odstranění celé kapsuly  – kapsulektomie kapsulotomie s okamžitým navrácením původního implantátu anebo nahrazením novým
  4. Kombinace metod

Body klinika se dlouhodobě specializuje na operace prsou a běžně provádí kompletní spektrum operací (zvětšení prsou, zmenšení prsou, modelace prsou, zvětšení prsou vlastním tukem...). Tato problematika je však naprosto individuální, proto je osobní konzultace s lékařem  zcela zásadní .

Odstranění zatvrdnutí: rekonvalescence

Pooperační pokyny a kontroly včetně rekonvalescence se většinou shodují s první operací prsou - augmentací.

Odstranění zatvrdnutí: možná rizika

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.). a pak rizika specifická pro daný zákrok.

Možná rizika související s odstraněním zatvrdnutí kolem implantátů

Pooperační vytvoření kapsy (kapsuly) z vazivové tkáně kolem prsní protézy je normální fyziologickou odezvou na implantaci cizího předmětu. Vytvoření této kapsy se objevuje u všech pacientů na rozdílné úrovni. Kapsy se vyskytují od tenkých (stupeň I-II) až po silně ztluštělé, těsně obepínající implantát( stupeň III a IV).

Ke kontraktuře (stažení) fibrózní kapsy může dojít i opakovaně. Pravděpodobnost tohoto jevu se udává kolem 2-5% po první operaci prsou, problém nastává většinou v průběhu prvního roku po operaci.

V případě výskytu kapsuly a po jejím odstranění je riziko jejího opakovaného vzniku dokonce o něco vyšší než po první operaci. Jsou popsány případy opakovaného vzniku kapsuly, které si nakonec vyžádají odstranění implantátů.

Další rizika a případné komplikace jsou shodná s těmi, která platí pro  první operaci prsou, ale pravděpodobnost jejich vzniku je dokonce vyšší.

 

nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Režim po augmentaci

Za jak dlouho po augmentaci s modelací je možný pobyt v bazénu a sauně?

Tyto aktivity lze provádět až po úplném zhojení jizev a usazením implantátů, doporučujeme dodržet minimálně 6 týdnů klidový režim bez vykonávání těchto aktivit.

03. 01. 2014 |

Povislá prsa po zhubnutí?

Slyšela jsem,že když po zvětšení prsou zhubnu, tak jsou pak prsa povislá? Je to pravda? Jaké máte zkušenosti?

Velmi záleží na samotném hubnutí – pokud budete hubnout pomalu a budete při tom cvičit, většinou nedojde k žádné viditelné změně tvaru prsou.

24. 11. 2013 |

Zvětšení prsou tukem

Velmi mne zaujal zákrok zvětšení prsou vlastním tukem, ale vážím 48 kilo, tak se chci zeptat, zda bych mohla zákrok podstoupit i při své váze.

Je těžké to posoudit na dálku - nevíme jestli je možné někde na vašem těle tuk odebrat. Záleží také na Vaší výšce a celkové tělesné konstituci. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na osobní konzultaci k MUDr. Menšíkovi.

Více dotazů