Korektivní
dermatologie

Logo Bodyestet

Korektivní dermatologie: laser

Frakční CO2 laser patří k nejnovější generaci laserů určených k odstranění projevů stárnutí jako jsou vrásky nebo pigmentace.

Laserový paprsek je rozštěpen do mnoha tenčích a kůže je tak ošetřena v mikrobodech a pouze na povrchu. Hluboké vrstvy, na rozdíl od chemických zkrášlení, zůstávají nedotčeny a hojení je tedy snadnější a rychlejší. S minimálním rizikem tak dosahujeme maximálního efektu při ošetření vhodném pro všechny generace.

Výsledkem ošetření je vyhlazení pleti, zjemnění textury, sjednocení její barvy a zvýšení napětí kůže – tzv. liftingový efekt. Tím dostává pokožka opět mladistvý vzhled.

Ošetření laserem je vhodné pro:

 • odstranění jizev po neštovicích
 • úpravu keloidních jizev
 • úpravu rozšířených pórů a mastnoty pleti
 • vyhlazení vrásek
 • odstranění pigmentových skvrn
 • odstranění kožních výrůstků, bradavic a některých typů znamének
 • zmírnění vzhledu strií
 • vyhlazení pleti a sjednocení její barvyliftingový efekt s omlazením pleti
 • odstranění nehojícího se akné, nikoli však v aktivním stavu
 • odstranění jizev po akné

Laser lze použít na ošetření celého obličeje včetně očních víček, dále na oblast krku, dekoltu, hřbety rukou, ale i částí těla. S výhodou používáme kombinaci operací víček a laseru anebo následné ošetření kůže obličeje po faceliftingu, čímž se efekt téměř zdvojnásobí.

Výhody ošetření pleti laserem

 • Po ošetření pleti laserem omládnete o 5 až 10 let.
 • Jedná se o ambulantní zákrok bez nutnosti hospitalizace absence v zaměstnání i rozsáhlejším ošetření celého obličeje je nutné počítat s několika dny domácího ošetření v důsledku otoku, zarudnutí  a zvýšené citlivosti pokožky tváře.
 • Zákrok je téměř bezbolestný.
 • Efekt je dlouhodobý při omlazení pleti. Je však velmi silně ovlivněn dodržováním zásad správného životního stylu (nekouřit, dodržovat pitný režim a spánkovou hygienu). Při ošetření jizev, akné či odstranění výrůstků je efekt trvalý.

Průběh zákroku laserem

Zákrok je prováděn ambulantně, v místním znecitlivění kůže krémem Emla. Při odstranění kožních výrůstků je anestetikum aplikováno injekčně.

Ošetření trvá přibližně 15 - 45 minut, dle povahy zákroku a rozsahu ošetřované plochy.

Během zákroku můžete pociťovat mírné pálení, podle zvolené intenzity laseru a také podle individuální citlivosti.

Při omlazení pleti obvykle jedno ošetření stačí k navození pochodů remodelace a novotvorby kolagenu. Tyto přetrvávají další 3 měsíce a po celou dobu dochází k postupnému vypínání - liftingu kůže. Vaše kůže je pružnější, zářivější a mladistvější. Efekt vydrží přibližně jeden rok. Poté je vhodné zákrok opakovat. Při léčbě akné musíte počítat s více než jedním sezením.

Po zákroku laserem

Těsně po zákroku je kůže červená, postupně vznikají drobné stroupky, které se během asi 7 dnů samovolně odloupají. Nikdy stroupky sami neodloupávejte! Pokožka je v tuto chvíli velmi suchá, proto ji důkladně promazávejte antibakteriálním hojivým krémem několikrát denně.

Po zákroku je také nutné delší dobu používat ochranné krémy s vysokým UV filtrem a vyvarovat se pobytu na přímém slunci. Zákrok je tedy nejvhodnější směřovat na období, kdy je sluneční svit mírnější – podzim, zima, brzké jaro.

K první kontrole se dostavíte do jednoho měsíce od provedení zákroku.

Možná rizika: zákrok laserem

Jedná se zejména o hyperpigmentace při nedodržení pokynů nevystavovat ošetřenou pleť slunci. Tento stav je dlouhodobý až trvalý.

U citlivějších klientů může dojít k mírnému zarudnutí kůže. Jedná se však o jev přechodný, který během několika dnů vymizí.

nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Kdy je vhodná mezoterapie

Zaujala mne metoda mezoterapie, chtěla bych se zeptat zda je tento zákrok vhodný pro vyhlazení nosoretních rýh a zpevnění kontur obličeje ( v oblasti brady a povislé spodní partie obličeje).

Vždy je nutná osobní konzultace, při které se posoudí stav kůže. Záleží na hloubce a typu vrásek i stávající pevnosti pleti. Mezoterapie je ošetření vhodné ke zvýšení hydratace kůže a lehkého zpevnění, kdy se nezasíťovaná kyselina hyaluronová injekčně aplikuje do pleti. Pleť je lépe hydratovaná a získá pružnost. Ideální je podstoupit ošetření před létem či po letní sezoně.

28. 03. 2014 |

Efekt frakčního laseru

Jak dlouho vydrží efekt ošetření frakčním laserem? Pokud bych po vyprchání účinku nechtěla v ošetření pokračovat, jak bude pleť vypadat? Když podstoupím zákrok v dubnu, mohu se v létě opalovat bez omezení?

Efekt zákroku je individuální (přibližně v rozmezí cca ). Zákrok funguje tak, že laserový paprsek působí v hloubce dermis, kdy aktivuje novotvorbu kolagenních vláken, tím dochází k hydrataci pleti, pleť se omladí a stárne od mladšího bodu. Po ošetření laserem je nutné pleť chránit před působením slunečních paprsků minimálně po dobu 6 měsíců. Ideálním obdobím pro frakční laser je období podzim nebo zima.

18. 05. 2012 | Petras

Injekční lipolýza a těhotenství

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když bych chtěla injekční lipolýzi do břicha, nebudu mít potom nějaké problémy s otěhotněním? Děkuji.

Dobrý den, na zmenšení množství tuku na břiše doporučuji jednoznačně liposukci. Injekční lipolýza je vhodná na malá množství - např. podbradek. Problémy s otěhotněním v žádném případě po injekční lipolýze nejsou. Za Body kliniku dr. Zimovčáková

Více dotazů