Korektivní
dermatologie

Logo Bodyestet

Vyhlazení vrásek výplňovými materiály

Dermální výplně slouží k vyhlazení vrásek obličeje. Lze jimi vyplnit nosoretní rýhy, hlubokou vrásku mezi obočím, vrásky kolem rtů, vrásky od koutků rtů k bradě, další mimické vrásky či bradovou rýhu.

Navíc jsou dermální výplně vhodné k doplnění objemu rtů, zvýraznění lícních kostí, lehkému vypnutí poklesu kůže obličeje či dekoltu, omlazení rukou a biorevitalizaci.

Lze je použít i pro úpravu jizev po úrazech a po akné

Dermální výplně můžeme rozdělovat podle původu na:

 • tělu vlastní - tuk, škára, svalová povázka - fascie
 • živočišné - kolagen
 • bakteriální - kyselina hyaluronová
 • čistě syntetické - hydroxyapatit, silikon, polyethylenglykol

Z hlediska trvanlivosti se dělí na dočasné a trvalé.

Výhody korekce vrásek výplněmi

Velkou výhodou je okamžitý efekt zákroku. Vaše tvář se vrací zpět v čase, zjemňuje se její výraz. Do Vašeho těla se při použití tuku či hyaluronové kyseliny dostává látka tělu vlastní, přirozeně odbouratelná. S tím souvisí dočasnost efektu výplně, což je velkou výhodou zejména pokud nejste spokojená nebo si nejste jistá. Aplikace je jednoduchá, bezbolestná, nijak Vás nezatíží, navíc se jedná o ambulantní ošetření, takže téměř ihned po zákroku se můžete vrátit ke svým běžným denním aktivitám.

 

Vyhlazení vrásek: výplňové materiály

Výplně tělu vlastní se užívají v medicíně více než 100 let. Jejich nespornou výhodou je nulová pravděpodobnost alergické reakce a dobrý pocit pacienta, že mu není do těla vpravováno nic cizorodého.

Aplikace vlastního tuku stále patří mezi metody často používané.  Dokonce lze říct, že zejména v souvislosti s operacemi obličeje a zvětšování prsou, dochází k velké renesanci tuku. Tuk se dá jako výplňový materiál využít k vyhlazení hlubokých vrásek (nosolícní, v oblasti mezi obočími), ale také k výplni rtů a k tzv. volumetrickému omlazení obličeje. Vzhledem ke své hustotě a velikosti tukových zrn není vhodný ke korekci drobnějších vrásek.

Mezi výhody užití tuku patří jeho bezpečnost a dlouhodobé přežívání části aplikovaného objemu. Nevýhodou zůstává nutnost odběru v jiném místě a nezbytnost počátečního předimenzování, protože část tuku se posléze vstřebává. V prvních dnech je tedy vzhled dost nepřirozený. I když se jedná o přechodný stav, je nutné s tím počítat.

Kolagen, dříve velice populární výplňový materiál, je dnes využíván jen sporadicky, jeho efekt je ze všech výplní nejkrátkodobější. Zpravidla se jedná o kolagen hovězí nebo vepřový. Mezi jeho nevýhody patří alergické reakce a je zde i možnost přenosu infekčních onemocnění ze zvířete na člověka, byť velmi nepatrná.

Materiály na bázi kyseliny hyaluronové dnes tvoří zlatý standard výplní. Kyselina hyaluronová je nízkomolekulární látka, která je pro medicínské účely získávaná laboratorně. Kyselina hyaluronová v těle tvoří část prostoru mezi buňkami a je obsažena také v kloubech nebo v očích. V kůži a podkoží na sebe váže velké množství vody a proto je spoluzodpovědná za její pružnost a plnost. Dermální výplně s kyselinou hyaluronovou  vyvolávají jen extrémně vzácně  lehké alergické reakce. Obecně platí, čím čistější dermální výplň s kyselinou hyaluronovou bude, tím menší je šance na jakoukoli nežádoucí reakci. Kyselina hyaluronová je v těle postupně odbourávána, proto je účinek dočasný.

Výplňové materiály čistě syntetického původu, bez vazby na jakékoliv živé organizmy jsou minimálně alergizující. Dříve hojně užívané trvalé syntetické výplně jsou dnes užívány spíše vzácně. Problémem stále zůstává nesnadnost až nemožnost jakékoli pozdější korekce, pokud se první zákrok nepovede anebo pacientka není spokojena. Látka může s postupem let cestovat a vytvářet tuhé hrbolky. Navíc při možné, byť jen vzácné alergické reakci, může dojít k závažným poruchám zdraví.

Lze říct, že celosvětovým trendem dnešní doby jsou materiály dočasné-biodegradabilní-organismem odbouratelné v průběhu jednoho roku.

Na Body klinice, kromě aplikace Vašeho vlastního tuku, Vám mohou být nabídnuty dermální výplně na bázi kyseliny hyaluronové a plně syntetický biodegradabilní produkt na bázi polyethylenglykolu.

 

Juvéderm® ULTRA

Juvéderm spojuje kyseliny hyaluronovou se znecitlivující složkou Lidokainem, který způsobí, že aplikace je téměř bezbolestná. Je určen pro použití do povrchové, střední nebo hluboké vrstvy kůže a ke zvětšení rtů. Efekt je patrný ihned po ošetření a trvá 6 až 12 měsíců. Poté je vhodné ošetření zopakovat. S tímto preparátem máme již dlouhodobé dobré zkušenosti.

 

Dermální výplně SkinFillTM

Nová dermální výplň na bázi síťované kyseliny hyaluronové s 3D efektem, určená ke korekci vrásek, augmentaci a modelaci kontur obličeje. Díky švýcarské receptuře se výplně SkinFill™ řadí mezi vysoce kvalitní biokompatibilní fillery s dlouhotrvajícím efektem.

 

Vyhlazení vrásek: váš zákrok

Před aplikací dermálních výplní není potřeba žádná speciální příprava. Jedná se o ambulantní výkon. Vlastní aplikace výplně trvá 10 až 20 minut.

Po dezinfekci kůže je do vybrané oblasti aplikována dermální výplň speciální tenkou jehlou anebo kanylkou o průměru zlomku milimetru, zpravidla z více vpichů. Poté může být kůže přechodně zarudlá, s pocitem pálení a lehkým otokem. Při hlubších injekcích se mohou objevit drobné modřinky. U citlivých jedinců lze ošetřovanou oblast mírně znecitlivět aplikací krému Emla asi půl hodiny před výkonem anebo lokální anestézií tenkou jehlou.

Vyhlazení vrásek: po zákroku

 • Po aplikaci byste se měla vyvarovat pobytu ve velmi teplém nebo naopak velmi chladném prostředí, větší fyzické zátěži a slunění.
 • Po dobu 6 hodin byste neměla sahat nebo tlačit na ošetřovanou oblast, předklánět se nebo si lehat.
 • Dle dohody po 1-3 týdnech je vhodná kontrola na ambulanci.

Vyhlazení vrásek: možná rizika

 • Výjimečně lze po aplikaci pozorovat přechodné zarudnutí, otok, modřinky, bolest po dobu 2-3 dní.
 • S odstupem několika dní se může objevit zatvrdnutí, v případě aplikace do párové oblasti drobná asymetrie.
 • Jestliže některé z těchto jevů přetrvávají déle, je jistě na místě kontrola.
 • Látka by neměla být aplikována při známkách přecitlivělosti na preparát, při poruše imunity, v těhotenství a při kojení. Dále nesmí být aplikována do zanícených míst, v místě čerstvého výsevu oparu a nesmí být kombinovaná současně s chemickým peelingem nebo laserovou rejuvenací (omlazením).
nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Kdy je vhodná mezoterapie

Zaujala mne metoda mezoterapie, chtěla bych se zeptat zda je tento zákrok vhodný pro vyhlazení nosoretních rýh a zpevnění kontur obličeje ( v oblasti brady a povislé spodní partie obličeje).

Vždy je nutná osobní konzultace, při které se posoudí stav kůže. Záleží na hloubce a typu vrásek i stávající pevnosti pleti. Mezoterapie je ošetření vhodné ke zvýšení hydratace kůže a lehkého zpevnění, kdy se nezasíťovaná kyselina hyaluronová injekčně aplikuje do pleti. Pleť je lépe hydratovaná a získá pružnost. Ideální je podstoupit ošetření před létem či po letní sezoně.

28. 03. 2014 |

Efekt frakčního laseru

Jak dlouho vydrží efekt ošetření frakčním laserem? Pokud bych po vyprchání účinku nechtěla v ošetření pokračovat, jak bude pleť vypadat? Když podstoupím zákrok v dubnu, mohu se v létě opalovat bez omezení?

Efekt zákroku je individuální (přibližně v rozmezí cca ). Zákrok funguje tak, že laserový paprsek působí v hloubce dermis, kdy aktivuje novotvorbu kolagenních vláken, tím dochází k hydrataci pleti, pleť se omladí a stárne od mladšího bodu. Po ošetření laserem je nutné pleť chránit před působením slunečních paprsků minimálně po dobu 6 měsíců. Ideálním obdobím pro frakční laser je období podzim nebo zima.

18. 05. 2012 | Petras

Injekční lipolýza a těhotenství

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když bych chtěla injekční lipolýzi do břicha, nebudu mít potom nějaké problémy s otěhotněním? Děkuji.

Dobrý den, na zmenšení množství tuku na břiše doporučuji jednoznačně liposukci. Injekční lipolýza je vhodná na malá množství - např. podbradek. Problémy s otěhotněním v žádném případě po injekční lipolýze nejsou. Za Body kliniku dr. Zimovčáková

Více dotazů