Operace
prsou

Logo Bodyestet

Výměny prsních implantátů

Důvodem pro výměnu prsních implantátů může být jejich prasknutí (ruptura), výskyt kapsulární kontraktury, pokles prsou, touha po větších nebo naopak menších prsou, nevhodně zvolený typ anebo umístění implantátu, preventivní výměna po uplynutí doby životnosti u starších typů implantátů (10 let max. však 15 let) či nespokojenost s výsledkem předchozí operace.

 

 

Výměny prsních implantátů: vaše operace

Těsně před operací Váš operatér provede fotodokumentaci, nákres operačního postupu na kůži a zodpoví Vám případné dotazy.

Operace se provádí v celkové anestezii a trvá asi 1-2 hodiny dle typu zvoleného zákroku. Někdy je vhodné výměnu kombinovat s modelací prsou, či dalšími zákroky/odstranění kapsuly, lipotransfer atd./.

Body klinika se dlouhodobě specializuje na operace prsou a běžně provádí kompletní spektrum zákroků (zvětšení prsou, zmenšení prsou, modelace prsou, zvětšení prsou vlastním tukem ... ). Tato problematika je však naprosto individuální, proto je osobní konzultace s lékařem zcela zásadní.

Po operaci je nutné nosit zdravotní pooperační podprsenku, kterou budete mít připravenou na recepci.

Výměny prsních implantátů: rekonvalescence

Hospitalizace na klinice trvá zpravidla dva dny. Na  den propuštění z kliniky si prosím zajistěte odvoz a doprovod. Při odchodu obdržíte na naší recepci propouštěcí zprávu s  termínem první kontroly a pokyny pro první dny po operaci.

Lze si zakoupit balíček pooperační péče, který obsahuje tablety proti bolesti, desinfekční šampon, desinfekci a další drobnosti na péči o rány a jizvy. Vzhled jizev lze také zlepšit pomocí laseru, který doporučujeme podstoupit za 2-3 měsíce po operaci.

Rekonvalescence po výměně prsních implantátů trvá asi 1-2 týdny, pak je možný návrat do zaměstnání.

Za 10 – 14 dnů se dostavíte k první kontrole na ambulanci. Sportovat můžete za jeden až dva měsíce dle typu zákroku. Zdravotní pooperační podprsenku je nutno  nosit  několik týdnů.

Výměny prsních implantátů: možná rizika

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních jizev atd.).  a pak rizika specifická pro daný zákrok.

Možná rizika související s výměnou prsních implantátů

Tyto komplikace a rizika jsou většinou shodné s komplikacemi a riziky po augmentaci, jejich četnost však bývá o něco vyšší, než při první operaci prsou.

nahoru

Fotogalerie

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

02. 04. 2014 |

Režim po augmentaci

Za jak dlouho po augmentaci s modelací je možný pobyt v bazénu a sauně?

Tyto aktivity lze provádět až po úplném zhojení jizev a usazením implantátů, doporučujeme dodržet minimálně 6 týdnů klidový režim bez vykonávání těchto aktivit.

03. 01. 2014 |

Povislá prsa po zhubnutí?

Slyšela jsem,že když po zvětšení prsou zhubnu, tak jsou pak prsa povislá? Je to pravda? Jaké máte zkušenosti?

Velmi záleží na samotném hubnutí – pokud budete hubnout pomalu a budete při tom cvičit, většinou nedojde k žádné viditelné změně tvaru prsou.

24. 11. 2013 |

Zvětšení prsou tukem

Velmi mne zaujal zákrok zvětšení prsou vlastním tukem, ale vážím 48 kilo, tak se chci zeptat, zda bych mohla zákrok podstoupit i při své váze.

Je těžké to posoudit na dálku - nevíme jestli je možné někde na vašem těle tuk odebrat. Záleží také na Vaší výšce a celkové tělesné konstituci. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na osobní konzultaci k MUDr. Menšíkovi.

Více dotazů