Další operace

těla

Logo Bodyestet

Vypnutí stehen a paží

V průběhu věku dochází k poklesu elasticity kůže, jejímu ochabování, úbytku vrstvičky tuku pod kůží a následkem všech těchto změn kůže na těle i obličeji povoluje. Tento proces probíhá i na pažích a stehnech, hlavně na jejich vnitřních stranách. Obdobně dochází k poklesu při prudší redukci váhy.

Kůže na vnitřní straně stehen nebo paží pak vytváří nevzhledné záhyby, v horším případě „visí". Tento stav lze vyřešit odstraněním nadbytku povolené kůže.

Někdy naopak působí paže příliš silným dojmem. Tento stav se řeší současnou liposukcí a vypnutím kůže.

Při minimálním povolení kůže upravíme stav pouze velmi povrchní šetrnou liposukcí jemnou kanylou, což způsobí samovolné stažení a vypnutí kůže.

Výhody

Operace paží nebo stehen na rozdíl ode všech doporučovaných nechirurgických zákroků přináší skutečný a dlouhotrvající efekt.

Vypnutí povolené kůže: vaše operace

Těsně před operací Váš operatér provede fotodokumentaci, nákres operačního postupu na kůži a zodpoví Vám případné dotazy. Operace se provádí v celkové anestézii, většinou samostatně paže či stehna, málokdy dohromady.

Principem zákroku je odstranění nadbytečné kůže vnitřní strany paží nebo stehen, její vypnutí a sešití operační rány. Výsledná jizva se nachází podélně na vnitřní straně paží od lokte až do podpaží. Na stehnech je jizva méně viditelná, protože probíhá v tříslech směrem pod zadeček. Někdy je nutné současně provést liposukci operované oblasti, tím se dosáhne výraznějšího efektu.

Délka operace je 1-2 hodiny.

Vypnutí povislé kůže: rekonvalescence

Většinou druhý den odchází klient domů. Je třeba si zajistit doprovod a odvoz autem. Přímo na sále Vám oblečeme elastické pooperační kompresní prádlo, které musíte nosit dle pokynů operatéra několik týdnů.

Sprcha je poprvé možná dva dny po výkonu. Neměla byste se sprchovat horkou vodou, spíše je vhodná vlažná krátká sprcha. První dny vždy po sprchování je dobré rány vydezinfikovat. Do kontroly po jednom až dvou týdnech je doporučován klidový režim. Sportovní aktivity by měly být obnoveny až po několika týdnech. Dle doporučení operatéra budete operované oblasti masírovat tlakem prsty. Definitivní výsledek výkonu lze hodnotit až s odstupem několika měsíců. Jizvy je třeba chránit před UV zářením po dobu nejméně půl roku. Zlepšení vzhledu jizev lze za 2-3 měsíce po zákroku podpořit ošetřením laserem.

 

Vypnutí povolené kůže: možná rizika

Jako všechny operace, tak i tato operace s sebou přináší rizika, se kterými je nutné počítat.

Jde o obecná rizika operace v celkové anestézii (krvácení - hematom, infekce, plicní embolie, špatné hojení, rozestup operační rány, tvorba keloidních  jizev atd. a dále rizika specifická pro daný zákrok.

Mezi nejdůležitější rizika a komplikace při operacích vypnutí kůže patří:

  • Nahromadění tekutiny v podkoží tzv. serom je nejčastěji důsledkem nedodržení klidového režimu. Tekutina se většinou sama vstřebá.
  • V některých případech může dojít k dehiscence (rozestupům okrajů) rány. Pokud je rozestup menšího rozsahu, rána se zahojí sama. Při rozestupu většího rozsahu je nutné ránu znovu zašít.
  • Menší rozdíl ve tvaru jednotlivých stran.
  • Nepravidelnost kožního povrchu operované oblasti.
  • Mohou se objevit i dočasné změny pigmentace kůže – tmavší mapy - nejčastěji po vstřebání velkých krevních podlitin.
  • Vzácnou komplikací je dočasné nebo trvalé snížení kožní citlivosti nad operovanou oblastí.
  • Chybou operatéra při přílišném zhmoždění kůže nebo na základě dramaticky probíhajícího zánětu či infekce může dojít až k odumření okrsku kůže. Komplikace je však rovněž extrémně vzácná.
  • V důsledku operace je většinou zlepšena celulitida oblasti, někdy je však naopak zvýrazněna, tento jev není považován za komplikaci, ale doprovodný negativní jev, který vyplývá z podstaty výkonu.

V důsledku některých komplikací může být nutná korektivní operace.

nahoru

Zeptejte se odborníků
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení.* povinné údaje


Poslední dotazy

Více dotazů